7 Twitter

Pokud chceme hovořit o sociální síti, která změnila chápání světa internetu a posunula hranice pojetí webu 2.0 dopředu, je jím zcela určitě Twitter. Twitter je nejvýznamnější mikroblogovou webovou stránkou na světě, kde uživatelé komunikují prostřednictvím zpráv o délce pouhých 140 znaků tzv. tvítů (nově se uvažuje o zvýšení na 10 000 znaků).

To je hlavní rozdíl oproti Facebooku, ale pro Twitter je to i jeho přednost, jelikož tvůrci vzali v potaz masivní nárůst využívání mobilních zařízení.  Ve své podstatě by se dalo říct, že Twitter se podobá spíše komunikační platformě založené na principech Instant Messenging. Hlavním úkolem je tedy komunikace s dalšími uživateli v reálném čase. K roku 2015 bylo na Twitteru registrováno přes 350 milionů uživatelů a od června 2006, kdy byl Twitter založen, zaznamenává stále větší popularitu i v České republice, kde jej využívá přes 300 tisíc lidí (2015), a to i díky tomu, že Twitter byl již z větší části přeložen do českého jazyka. 

Sledování

Po jednoduché registraci na stránkách www.twitter.com a založení vašeho profilu budete vyzváni k výběru skupin a uživatelů dle vašeho zájmu, které budete chtít tzv. sledovat neboli v anglickém originálu Follow. Twitter nabízí takřka neomezenou možnost informačních zdrojů ze všech profesních i volnočasových oborů. Seznam anglických účtů naleznete na webových stránkách www.wefollow.com nebo www.twellow.com, český katalog lze dohledat například na odkazu www.follow.cz.  Jako uživatel tak můžete sledovat dění kolem známých osobností a přitom získávat aktuální zpravodajství z celého světa. Některá celosvětová média mají své reportéry v terénu, kteří publikují nejnovější zprávy pouze prostřednictvím Twitteru. Právě tím, že celkový obsah zpráv je omezen počtem znaků, jsou informace podávány stručnou a věcnou formou. Twitter se tak nesoustředí pouze na zábavu a přátelé, ale musíme jej brát jako zcela seriózní sociální síť, jež je využívána mnoha specialisty, kteří upozorňují na odborné články, prezentace a přednášky na videoservrech jako YouTube, VImeo, iTunes atd. Většina zahraničních univerzit, vzdělávacích institucí a dalších specializovaných organizací zveřejňuje prostřednictvím svých "tvítů" důležité originální informace. Denně se objevují nová témata, která jsou pro mnohé inspirativní a dávají tak základ k diskuzím, které jedince obohacují a vzdělávají. Tak jen s chutí do registrace!

Reklama dole